Soudal Group'un yeni bir ilavesi var: Bergen op Zoom'da (Hollanda) bulunan mastik tesisi, Soudal'ın 23. üretim tesisi oldu

Bu son derece uzmanlaşmış tesis, üretim kapasitesini artıracak ve yüksek kaliteli sızdırmazlık malzemeleri alanında Soudal markasını daha da geliştirecektir.

Bergen op Zoom'da bulunan 10.000 m2'den fazla alana sahip fabrika, inşaat sektörü için profesyonel mastik ve silikonlar üretmektedir. “Soudal grubuna yapılan bu eklemeden dolayı çok gururluyuz. Bu yatırımlar, küresel pazara girme stratejimiz ile uyumludur. Bergen op Zoom'daki tesis, yüksek kaliteli silikonların ve dolgu macunlarının üretim kapasitesini ve üretkenliğini artıracak ve bu da Soudal markasını dünya çapında daha da geliştirecek," dedi Soudal Group Genel Müdürü Dirk Korewitz.

Daha sonraki bir aşamada, optimum kurumsal entegrasyon için işletmede yatırımlar yapılacaktır. Dirk Koweritz'in vurguladığı gibi, "Bergen-op-Zoom üretim tesisindeki personelin bilgi birikimi ve engin deneyimi, Soudal markasını uluslararası ölçekte geliştirme konseptine mükemmel bir şekilde uyuyor."

Soudal şu anda dünyanın en büyük poliüretan köpük üreticisi ve lider bir silikon, dolgu macunu, yapıştırıcı ve özel yapı kimyasalları üreticisidir. Grup, 5 kıtada 3.500'den fazla çalışana sahiptir. Yerel fabrikaların uyarlanmasıyla yenilikçi ürün geliştirme ve üretim kapasitesine yatırım yapmaya yönelik uzun vadeli bir strateji, Soudal'ı yapı kimyasalları alanında küresel bir uzman haline getirdi.